2020-10-09 16:24:00

 

ERASMUSDAYS 2020 (15-16-17 Ekim 2020)

Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+ 'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri düzenlenmekte; ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa'da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikayelerinin daha görünür hale gelmesi ve projelerin yaygınlaştırılması için her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikayelerini yerelde paylaşması beklenmektedir.

Erasmus Günlerinin bu yıl 15-16-17 Ekim 2020 tarihlerinde tüm Avrupa'da yararlanıcı kurumların gerçekleştireceği etkinliklerle kutlanması planlanmaktadır. Etkinliklerin Covid 19 salgını sebebiyle fiziksel veya sanal olarak gerçekleştirilebileceği öngörülmektedir.

Bu çerçevede, Erasmus+ projesi yürüten kurumların fiziksel veya sanal Erasmus Günleri için kendi etkinliklerini organize etmeleri, projesi olmayan kurumlarımızın ise #ErasmusDays etiketi aracılığıyla sosyal medya üzerinden etkinliklere destek vermelerinin Erasmus+ Programının tanıtımında önemli bir rol oynayacağı değerlendirilmektedir.

 

15-16-17 Ekim’de görüşmek dileğiyle

AGU Erasmus Ofisi